KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14003086

nr 1400 3086

Lars Zederman

(f. 1926), Sverige

Etsning, "Mot Söder". Signerad, numrerad 241/300. Motivet: 15x24 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm

Lars Zederman, född 1926 i Stockholm, svensk tecknare, grafiker och målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 31 maj 2021
kl 20:45:20

30/5 00:28:12 1      Vinnande bud

Lars Zederman

Läs mer om Lars Zederman